Piate miesto pre Young Angels, CBK, rovnako ako vlani, na šiestej priečke

28. apríla 2024

Sériu o piate miesto v Niké extralige žien medzi CBK Košice a Young Angels Košice musel rozhodnúť až tretí zápas.

V oboch predchádzajúcich dueloch sa z víťazstva radoval hosťujúci tím a košické basketbalistky neporušili tradíciu ani tentokrát.
Domáce basketbalistky išli v úvode do vedenia, ale prvú štvrtinu prehrali 19:23 a po polčase bol stav 35:41.

Mimoriadne dramatická bola ale záverečná štvrtina. Na jej začiatku viedli hosťujúce hráčky Young Angels o šesť bodov, potom sa dostali do šesťbodového vedenia hráčky CBK, ale v záverečných minútach otočili víťazstvo na svoju stranu hostky. Basketbalistky CBK podľahli hráčkam Young Angels 62:65.

Na piatom mieste sa umiestnil tím Young Angels Košice, CBK ukončil sezónu, rovnako ako vlani, na šiestej priečke.