Európsky deň jazykov na UPJŠ bol naozaj magický

Koniec septembra sa už tradične spája s Európskym dňom jazykov, ktorý sa oficiálne oslavuje 26. septembra. Na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ho však oslavujú v predstihu. Po ročnej prestávke sa podujatia na počesť rozmanitosti európskych jazykov zúčastnilo bezmála 300 študentov.

Podujatie odštartovalo scénickým čítaním knižných titulov zo ságy Harry Potter v rôznych jazykoch. Sprievodnými aktivitami boli napríklad cudzojazyčné šarády, pohybová hra Vortoj, v ktorej sa spája pohyb s jazykovým kvízom či kvíz s názvom Ako ďaleko siaha tvoj jazyk?

Cieľom podujatia bolo povzbudiť žiakov a študentov, aby sa učili jazyky, pretože práve vďaka znalosti viacerých jazykov je možné dosiahnuť interkulturálne porozumenie. Vďaka vhodne zvolenej tematike sa organizátorom podarilo zaujať všetkých zúčastnených.

Komentáre