Prežijú kvety v meste bláznivé aprílové počasie?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Mínus jeden stupeň a intenzívne sneženie – takto vyzeral 6. apríl v Košiciach. Sneh prekvapil nielen majiteľov áut, ale napríklad aj kvety, ktoré vysadila Správa mestskej zelene. Zvládnu túto skúšku bláznivým aprílovým počasím?

„Všetko bude závisieť od počasia nasledujúcich dní. Tieto cibuľoviny sú označované ako jarné, čiže tieto rozmary jarného počasia veľmi dobre znášajú. Väčší problém ako sneh by robil silnejší celodenný mráz,“ uviedol hovorca košickej Správy mestskej zelene Peter Sasák.

Hraničná teplota je okolo -4°C počas dňa. Na najbližšie dni takéto teploty nepredpokladá Slovenský hydrometeorologický ústav pre Košice ani v noci. Najbližšie dni tak týmto cibuľovinám väčšie riziko nehrozí. Ak by sa však počasie zhoršilo a teploty by klesali ešte nižšie, v domácom prostredí ich dokážete ochrániť, aj keď ide o veľmi krehké kvety.

Správa mestskej zelene vysadila ešte minulý rok tisícky cibúľ, ktoré nás potešia počas jari. Narcisy a krokusy už vykvitli, tulipány by sa mali ukázať každú chvíľu. Medzi nimi nájdeme aj špeciálnu odrodu tulipánov, ktorú nájdete na jedinom mieste v centre mesta.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku