Automobiloví pretekári súťažili na prvom ročníku podujatia Racoon Sľubický slalom

14. mája 2024

11. 5. 2024 sa konal medzi obcami Oľšavka a Slatvina prvý ročník automobilových pretekov Racoon Sľubický slalom. Tretieho podujatia seriálu Profituning Cup sa zúčastnilo 48 jazdcov z rôznych miest Slovenska.

Podujatie bolo určené nielen pre profesionálnych jazdcov, ktorí mali možnosť preveriť si svoje technické zručnosti pred náročnejšími podujatiami, ale aj pre amatérov, ktorí si mohli vyskúšať športovú jazdu na uzatvorenej trati s výborným asfaltovým povrchom a nie v bežnej premávke. V nádhernom spišskom prostredí pod vrchom Sľubica absolvovali súťažiaci jednu tréningovú a tri ostré merané jazdy.

Najrýchlejším jazdcom na novej trati bol Patrik Magyar na Ford Fiesta Rally4 pred druhým Marekom Pazderákom na Mitsubishi Lancer EVO 9. Na treťom mieste sa umiestnil Maroš Klika na Subaru Impreza WRX STI. Medzi juniormi bol najrýchlejší Šimon Košťál na Citroene C2 VTS. Ženskú kategóriu vyhrala Veronika Kožuchová na Audi A3. Seriál Profituning Cup bude pokračovať už 8. 6. 2024 šestnástym ročníkom pretekov v Ruskove.

Komentáre