Tibor Sahajda prekonal svoj osobný rekord na májovom polmaratóne

12. mája 2024

Odštartovanie Košice Peace Half Marathon-u sa 11. 5. 2024 nieslo v znamení daždivého počasia. Bežcov to však neodradilo od toho, aby podali špičkové výkony. Dôkazom je aj víťaz polmaratónu Tibor Sahajda, ktorý s časom 01:04:26 zlepšil svoje osobné maximum takmer o minútu.

Na druhom mieste sa umiestnil Martin Rusina s časom 01:08:23. Napriek tomu, že s Tiborom Sahajdom nestíhal držať tempo, svoj výkon hodnotí pozitívne.

V disciplíne štvrťmaratón sa o prvenstvo bojovalo doslova do poslednej sekundy. Víťazom sa nakoniec stal Lukáš Koperdák s časom 00:35:42.

Disciplínu minimaratón vyhral s časom 00:14:25 Marek Lesnik a prvou ženskou pretekárkou s časom 00:15:18 bola Loriána Popovičová. Táto mladá atlétka mala prednedávnom česť niesť olympijskú pochodeň vo Francúzsku. Na Slovensko sa vrátila len deň pred pretekom a takto opísala svoje dojmy z behu.

Tohto športového podujatia sa tento rok zúčastnilo takmer 2000 bežcov z tridsiatich krajín sveta. Trať sa od jesenného polmaratónu značne líšila.

Košice Peace Half Marathon je vrcholom jarnej bežeckej sezóny. Bežci sa budú čoskoro pripravovať na jesenný maratón alebo polmaratón, na ktorom uvidíme aj mnohých účastníkov tohto behu.