Korčuliarsky pavilón sa po dlhých rokoch otvorí verejnosti

9. januára 2024

Dlhé roky chodili Košičania okolo schátranej budovy Korčuliarskeho pavilónu v Mestskom parku. Pavilón v druhej polovici 20. storočia prestal slúžiť svojmu účelu a zvuky korčúľ či tenisových loptičiek už odtiaľ počuť nebolo. V priebehu januára sa však brány tejto Národnej kultúrnej pamiatky opäť otvoria.

Budova prešla ešte v 70-tych rokoch necitlivou prestavbou, ktorá narušila jej pôvodný vzhľad. Nový investor prebral objekt v dezolátnom stave.

Vnútorné priestory, kde bola kedysi hala na ľahkú atletiku, zostali otvorené. Dodržať sa musela napríklad aj farba fasády či okien. V budove, ktorá je dnes už súčasťou rezortu, nájdu Košičania po novom kaviareň a reštauráciu.

V exteriéri pri tenisových kurtoch a klzisku zase pribudne moderný parkfoodový kiosk.

Zaujímavosťou je aj vlastná záhradka šéfkuchára a pečivo a dezerty z vlastnej produkcie. Okrem hotela či reštaurácie, tu budú môcť Košičania vyskúšať aj tenisové kurty, fitness či urban spa.

Nový rezort má za cieľ zviditeľniť Košice na mape turizmu, gastra či bussinesu a zároveň oživiť tradičné aktivity, ktoré boli kedysi súčasťou Mestského parku.

Komentáre