Do Košíc dorazila Perinbaba skôr ako minulý rok

28. novembra 2023

Košičania sa dnes zobudili do zasneženého rána. Prvej poriadnej snehovej nádielky v novej zimnej sezóne sme sa dočkali približne o dva týždne skôr ako minulý rok.

Vedenie mesta a dispečing Magistrát mesta Košice sa na aktuálne sneženie už vopred pripravili a podnikli aj viaceré kroky, aby dopady nepriaznivých poveternostných podmienok na obyvateľov boli čo najmenšie.

Už včera sa začalo s preventívnym posypom ciest a schodísk. V plnom nasadení je už od včera aj technika a zamestnanci KOSIT-u, v teréne je 43 mechanizmov.

Zároveň magistrát na utorkové ráno zabezpečil súčinnosť polície na kopcovitých úsekoch, po ktorých premávajú aj vozidlá MHD a to na sídlisku Dargovských hrdinov a na uliciach Vojenská, Štúrová – Toryská, Trieda SNP – Popradská, Klimkovičova.

Aj napriek tomu, že mechanizmy upravovali komunikácie už od včera, museli dnes rátať Košičania s výraznejším meškaním spojov MHD.

S približne 10 – 15 minútovým zdržaním spojov treba rátať dnes po celý deň. Cesty a chodníky pomáhajú od rána udržiavať aj zamestnanci Tepelného hospodárstva, Správy mestskej zelene a Bytového podniku mesta Košice., ale aj samotní Košičania.

Ráno o 6.45 hod. odišla výzva na odpratávanie snehu v aplikácii zimná údržba odišla všetkým 847 zaregistrovaným ľuďom, ktorí sa na túto zimnú sezónu zúčastňujú na programe „Adoptuj si chodník a zarábaj. Keďže sneženie pokračuje aj v týchto chvíľach, môžu dnes po návrate zo škôl alebo práce uskutočniť aj ďalšiu dobrovoľnú zimnú údržbu na „svojom“ chodníku.

Sneženie bude pokračovať aj dnes večer. SHMÚ pred ním do polnoci vydal výstrahu 2. stupňa. Pokračovať by malo opäť vo štvrtok.

Komentáre