Kapacity ubytovania pre ľudí bez domova sú naplnené

13. novembra 2023

Viac než sto ľudí v núdzi aktuálne obýva zariadenia Arcidiecéznej charity Košice. Ľudia, ktorých dostali na ulicu vlastné životné chyby či prílišná dôverčivosť, našli útočisko v Charitnom dome na Bosákovej a Nocľahárni Emauzy. Kapacity však nepostačujú, od začiatku roka evidujú 50 žiadostí klientov, ktorých nemali možnosť ubytovať.

V nocľahárni na Fialkovej ulici, kde majú kapacitu 26 miest, si za ubytovanie zaplatia 1,50 čo je najnižšia sadzba. Strava v tom zahrnutá nie je.

Izby tu majú rozdelené na mužskú a ženskú sekciu. Režim tu má svoje pravidlá a to najmä žiadny alkohol. Na chod tu dozerá pán Jozef, ktorý tu tiež v minulosti našiel útočisko ako človek bez domova.

Budíček tu majú o 6tej a o 7mej už musia klienti odísť keďže ide len o nocľaháreň.

Život v nocľahárni možno nenaplnil ich sny z mladosti no nesťažujú sa. Robia čo môžu a čo vedia, na živobytie si privyrábajú buď predajom NOTA BENE či drobnými prácami.

Deň otvorených dverí charity, počas ktorého sme mali aj my možnosť s kamerou nahliadnuť do ich života, má búrať predsudky a ukázať, že aj takíto ľudia si zaslúžia druhú šancu.

Komentáre