Psychosociálne centrum ponúka bezplatnú psychologickú pomoc

4. októbra 2023

Stavy úzkosti, osamelosti či domáce násilie zo strany partnera alebo rodinných príslušníkov. S takýmito typmi problémov sa aktuálne najčastejšie stretávajú v Psychosociálnom centre Košice. Pomoc tu nájdu všetci tí, ktorí navštevujú psychológa, no po dosiahnutí limitu, im ho už poisťovňa viac neprepláca.

Nie každý pacient, ktorý potrebuje psychologickú pomoc potrebuje aj tú sociálnu a naopak. V prípade, že klientov netrápi len psychika, ale aj iné problémy, k dispozícii im je špecializované sociálne poradenstvo.

Na to aby sa klient dokázal odborníkovi so svojimi problémami zveriť je potrebná dôvera, ale aj súkromie aby sa cítil komfortne. Práve to v priestoroch centra dlhé roky chýbalo, keďže kancelárie oddeľovali len tenké posuvné dvere.

Zmenila to však nedávna rekonštrukcia.

O pomoc vedia klienti požiadať priamo cez web psychosociálneho centra. Do 9. októbra majú možnosť aj Košičania prispieť k lepšiemu duševnému zdraviu ľudí a to prostredníctvom zbierky Dni Nezábudiek. Tá slúži na fungovanie linky dôvery Nezábudka. Dobrovoľníkov budete môcť stretnúť nasledujúce dni v uliciach Košíc.

Komentáre