Z herného štúdia vybudovali úspešnú firmu

27. septembra 2023

Počítačové hry nie sú už v dnešnej dobe ničím novým. Podľahnúť im zvykne mnoho mladých ľudí no len malé percento z nich pretaví túto vášeň do svojho živobytia.

Po dva a pol roku práce, bez istoty či stáleho platu sa Štefanovi a jeho kamarátovi podarilo vytvoriť počítačovú hru, ktorá sa stala úspešnou a hrali ju hráči napríklad v Nemecku. Na úspech chceli nadviazať. Už aj za pomoci investora uviedli na trh hru číslo dva Moonfall.

Hra im priniesla minimum výnosov a tak sa začali orientovať na tvorbu webstránok a webových riešení. Postupne sa začala formovať úspešná lokálna firma Cassovia Code, ktorá do svojich radov pritiahla desiatky talentov.

Zaujímavosťou je, že firma funguje bez väzby na nadnárodný korporát. Ich cieľom je aj naďalej ukazovať, že mesto Košice je atraktívnym pre investorov a má svoju pozíciu na investičnej mape Európy.

Firma Cassovia Code, ktorá vznikla ako herné štúdio, má dnes už 10 rokov a v metropole východu zamestnáva približne 50 ľudí. Do budúcna sa chce rozrastať a ponúknuť prácu ďalším, aby za ňou nemuseli dochádzať do hlavného mesta či zahraničia.

Komentáre