Módu tvoria so štýlom a citom k prírode

18. septembra 2023

Hovorí sa, že ulica je najväčšou mekkou módy. Množstvo návrhárov čerpá inšpiráciu práve v uliciach miest a výnimkou nie sú ani tí košickí. Aj preto sa stala módna prehliadka z dielne ateliéru VYVA rukami vyvrcholením festivalu USE THE C!TY, ktorý už 15 rokov prináša do ulíc mesta rôznorodé umelecké projekty.

Súčasťou prehliadky bola aj kolekcia značky Stereotype fashion. Tá patrí dvojici Samuel a Viktória. Ich outfity vznikajú tzv. upcyklingom, čiže pri tvorbe využívajú odpadové materiály, ktorým dávajú nový život. Okrem nich sa na prehliadke v Kulturparku so svojou kolekciou predstavila aj mladá talentovaná Ukrajinka Alina.

Výsledkom je kolekcia, ktorou chce Alina rozbehnúť svoju novú značku. Tzv. vystrihačka najlepšie vynikne v kontraste, teda keď sa na látku prišijú vystrihnuté vzory inej farby. Práve preto sú Alinine outfity čierno-biele.

Trojicu návrhárov na módnej prehliadke uzavrela so svojou kolekciou Košičanka Jana Polak. Práve ona dodala látkam utkaným v ateliéry VYVA_RUKAMI sviežu vizuálnu podobu.

V ateliéry pracujú a tkajú na klasických krosnách. Tkáčov prepájajú s dizajnérmi, ktorí novým látkam dodávajú šmrnc. Takýto koncept je zrejme jediným na východnom Slovensku. Cieľom je nielen vytvárať jedinečné módne dizajny, ale dbať pritom aj na prírodu a využívať prírodné či odpadové materiály.

Komentáre