Psychologickú pomoc ponúka v Košiciach IP-čko, je okamžitá a anonymná

Možno sa to nezdá, ale aj prázdniny môžu byť pre niektorých študentov ťažkým obdobím. A to najmä pre tých, ktorí mali v škole svoje bezpečné prostredie. Práve teraz počas leta je toto téma, s ktorou mladí ľudia najčastejšie oslovujú IP-čko – občianske združenie, ktoré pomáha ľuďom, keď potrebujú pomoc a podporu.

Ak Košičanov trápia akékoľvek psychologické problémy do IP-čka o nich nevedia len písať a poradiť sa s odborníkmi, ale ich aj fyzicky navštíviť. Pobočku IP-čka – tzv. Káčko nájdu na Baštovej ulici a pomoc tu vedia dostať takmer okamžite.

Práve v tom sa odlišujú od klasických psychologických poradní kde sa na termín čaká aj niekoľko týždňov. V IP-čku sa klientovi snažia termín ponúknuť v najbližších hodinách či dňoch.

Zaujímavosťou v Káčku je napríklad ježko Ramon, ktorého majú možnosť držať na rukách klienti počas toho ako sa zdôverujú odborníkovi – čím sa stávajú pokojnejšími, tým viac sa upokojuje aj ježko.

Psychológovia z IPčka však sú aj všade tam kde ich je treba a teda v teréne po celom kraji. Od vypuknutia vojny na Ukrajine poskytujú pomoc odídencom aj v tranzitnom centre na Červenej hviezde.

Odborníkov je možné kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu, anonymne a ihneď.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku