Projekt Čas spomaliť sa blíži do finále

Skrátenie priechodov pre chodcov, zníženie rýchlosti či zmena prednosti v jazde. Takéto zmeny čakajú vodičov, ale aj chodcov či cyklistov na križovatke Gorkého, Masarykova, Hviezdoslavova a Štefánikova. Projekt Čas spomaliť, ktorý má za úlohu zvýšiť bezpečnosť na tejto rizikovej križovatke, sa blíži do finále. O tom ako celý priestor zmení, informuje Košičanov nová výstava.

To ako sa križovatka zmení nie je len výsledkom hodnotenia odborníkov, ale aj samotnej verejnosti, ktorá mala možnosť vyplniť dotazník a popísať čo ich na križovatke najviac trápi.

Dokopy ho vyplnilo takmer 900 ľudí. Podľa predbežných informácií by sa mala znížiť rýchlosť v smere zo Severu či zmeniť prednosť v jazde tak, že vodiči prichádzajúci z tohto smeru už nebudú viac na hlavnej ceste. Ide o projekt, ktorý má zvýšiť bezpečnosť na cestách najmä vďaka umeleckému zásahu. Takýto koncept sa osvedčil už vo viacerých metropolách.

Ak všetko pôjde ako má, križovatka by sa mala začať meniť koncom tohto leta. Projekt Čas spomaliť je však pilotnou verziou, ktorá ak sa neosvedčí v danej podobe, môže sa po čase zmeniť.

Komentáre