Caterpillar prinesie do metropoly východu stovky pracovných miest

V horizonte najbližších 5 rokov by v Košiciach mali pribudnúť stovky nových pracovných miest. Na trh prichádza spoločnosť Caterpillar, ktorá navrhuje, vyrába a predáva stavebné či banské stroje a motory.

,,Otvárame technologické a digitálne centrum aplikácií v Košiciach. Veľmi sa tešíme. Musíme zamestnať najväčšie talenty, ktoré táto lokalita ponúka a dúfame, že sa staneme súčasťou lokálnej TECH komunity.’’ povedal Ogi Rezdic, Chief Digital Officer a Senior Vice President spoločnosti Caterpillar.

Do konca roka by chceli nabrať niekoľko desiatok ľudí a postupne sa rozrastať. Sídlo firmy by malo byť na Zbrojničnej ulici. Spolupracovať chcú aj s Technickou univerzitou. Noví zamestnanci budú pracovať na softwérovej podpore technológií roky vyvíjaných spoločnosťou Caterpillar napríklad aj na aplikácii Cat Central.

Nové sídlo v Košiciach si vyžiada investíciu v miliónoch dolároch. Pre metropolu východu sa firma rozhodla hneď z viacerých dôvodov.

,,Vieme, že je tu silná univerzita a máme dobré skúsenosti s biznisom v Košiciach z predošlých projektov. Veríme, že je to to správne miesto na zapichnutie našej vlajky.’’ dodal Ogi Rezdic.

Komentáre