Pred úradom KSK po prvýkrát vyrástlo Zelené mestečko

Hračky, sväté obrázky, mobil či retro sklenená fľaša, ktorá sa vyrábala pred 25 rokmi. Ide o úlomok zo smetí, ktoré vyzbierali dobrovoľníci z iniciatívy Save nature by Čivas po celom východnom Slovensku. To čo skončilo v prírode a nemalo, sa rozhodli prísť Košičanom ukázať do Zeleného mestečka, ktoré vzniklo pred úradom KSK.

Zelené mestečko vyrástlo pred KSK po úplne prvýkrát. Ide o aktivitu, ktorú kraj zorganizoval pri príležitosti Dňa Zeme. Ide o ekologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na vplyv ničenia životného prostredia.

To ako životnému prostrediu pomáhajú prišli ukázať napríklad aj študenti zo Strednej odbornej technickej školy kde majú odbor dámsky krajčír.

Takýto peliešok tvorí vankúš, ktorý je vyplnený textilnými zvyškami a obliečkou, ktorú ušili študenti z kusov látok, ktoré im zostali z výroby oblečenia. Návštevníci si v mestečku mohli pozrieť aj výrobu včelobalu či domáceho pracieho prostriedku.

Zelené mestečko stálo pred úradom jeden deň, podobné EKO aktivity však kraj chystá aj po zvyšok roka. Cieľom je ľudí v oblasti ochrany životného prostredia edukovať a ukázať im ako sa dá žiť aj ekologicky.

Komentáre