V presilovKE – Gabriel Spilar

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Takmer po roku sa do relácie “V presilovKE” vrátil športový manažér HC Košice. Stalo sa tak iba pár dní po vypršaní prestupového termínu, ktorý priniesol zmeny aj v kádri “oceliarov.”
Ešte horúcejšou správou v čase rozhovoru s Gabrielom bol úspech slovenských hokejistov na ZOH, ktorí si z Pekingu odniesli bronzové medaily. Spilar sa “V presilovKE” vyjadril aj k tejto výnimočnej udalosti, prím však hrali košické témy. V pozícii športového manažéra počas sezóny neustále dohliada na výkony hráčov a reaguje na vývoj ročníka. Počas neho nastalo niekoľko zmien, o ktorých bola reč aj “V presilovKE.”
Pred posledným dňom prestupového obdobia (15. februára 2022) Košičania angažovali ruského obrancu Alexeja Volgova a pár dní predtým prišiel aj taliansky reprezentant kanadsko-slovenského pôvodu Brian Ihnačák. Cieľ zmien je jasný – mať do play off čo najkvalitnejší káder. Spilar, a s ním aj celé vedenie HC Košice, si v sezóne 2021/22 uvedomovalo potrebu úspechu, keďže išlo o storočnicovú sezónu košického hokeja. Navyše silnej aj tlak fanúšikov na návrat klubu na čelné pozície extraligy, keďže tím hral semifinále play off naposledy ešte v roku 2016. Spilar zasadol do pozície športového manažéra začiatkom marca 2021. Odvtedy si zvykol na novú funkciu, ktorá de facto urýchlila koniec jeho kariéry.
Ešte v úvode ročníka 2020/2021 mal snahu o jej pokračovanie v drese Michaloviec, ale zdravotné problémy a následná príležitosť zúročiť skúsenosti a kontakty na manažérskom poli priblížili koniec výnimočnej hokejovej dráhy ovenčenej 5 extraligovými titulmi. Posledný z 884 zápasov nebol rozlúčkový, šlo o bežný zápas základnej časti, po ktorom už do zápasového kolotoča nezasiahol.
Nie je jediný hráč, z košickej hokejovej liahne, ktorý napriek výrazným úspechom na domácej scéne, potichu odišiel do hokejového dôchodku. Spomenul si na bývalých spoluhráčov ako Marcel Šterbák, Jaroslav Kmiť, Richard Jenčík a ďalší a “V presilovKE” naznačil nápad, ktorý by ich mohol opäť na chvíľu spojiť.

Komentáre