Na košický Úsmev ako dar sa týždenne obráti 10 – 15 rodín v núdzi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

U rodín, ktoré požiadali o pomoc organizáciu Úsmev ako dar, zaznamenali za posledné 2 roky až 150% nárast potreby sprevádzania psychologičkou. Do veľkej miery môže za ich zlý psychický stav aj pandémia koronavírusu a s tým spojené krízové životné situácie.

Psychologická pomoc zdravotnými poisťovňami hradená nie je. Sociálne slabším rodinám ju ponúka odborný tím Úsmevu ako dar. Organizácia, ktorá pôsobí v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám, bude službu psychologickej pomoci financovať aj z financií, ktoré jej venovala nadácia VSE.

Darovaná suma 50 000 eur sa rozčlení a poputuje do štyroch oblastí. Čast peňazí využijú v Úsmeve aj na pomoc osamelým matkám s deťmi.

4 pracujúce rodiny získajú bývanie v sociálnych bytoch na Pereši, ktoré si budú môcť dovoliť vďaka dostupnému nájmu. Posledná časť peňazí poputuje na podporu mladých šikovných ľudí.

Na košické pracovisko Úsmevu ako dar sa týždenne obráti 10 – 15 rodín s prosbou o pomoc. Radoslav Dráb verí, že postupne sa k pomoci začnú pridávať aj iné spoločnosti tak aby mohli kontinuálne rozvíjať projekty pomoci ľuďom na východnom Slovensku.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku