V Košiciach odštartovalo najväčšie cyklistické podujatie na Slovensku

V Košiciach dnes popoludní odštartovalo najväčšie cyklistické podujatie na Slovensku. Preteky Okolo Slovenska otvoril prológ, počas ktorého museli desiatky pretekárov zdolať čo najrýchlejšie trať dlhú 1, 6 km, ktorá viedla priamo po Hlavnej ulici. Najväčším ťahákom pre divákov bol slovenský cyklista Peter Sagan.

Úvodná časovka odštartovala pri Dolnej bráne už o 16:15, Peter Sagan sa na štart postavil ako predposledný a divákov tak svojou jazdou cez historické centrum potešil približne o 18:45. Pre trojnásobného majstra sveta to je na pretekoch Okolo Slovenska premiéra. Cyklista z tímu BORA – Hansgrohe obsadil napokon 10. miesto a získal dres pre najlepšieho Slováka.

Prvú priečku obsadil Austrálčan Kaden Groves. 65. ročník pretekov prilákal do Košíc tisíce náštevníkov.

Preteky v Košiciach pokračujú aj zajtra – pri Dolnej bráne bude štartovať prvá zo štyroch etáp. Jej dĺžka bude takmer 160 km a na cyklistov čakajú 3 rýchlostné a 4 horské prémie. Štart je naplánovaný na 13:30.