Amazonku chcú splaviť na drevenom kanoe bez motorového pohonu

Splaviť na drevenom kanoe najväčšiu rieku na svete a stráviť tri mesiace v džungli bez akéhokoľvek styku v civilizáciou. Pre niekoho nočná mora, pre dobrodruha Košičana Jakuba výzva. Pokoriť Amazonku na plavidle bez motorového pohonu sa rozhodol spolu s kamarátom, cestovateľom Viktorom Balážom. Na nebezpečnú výpravu sa chcú vydať už v júli. Myšlienka vznikla pred tromi rokmi keď bol Jakub v Amazónii po prvý krát.

Jakub je dobrodruh celým svojim srdcom a má za sebou nejednu výpravu či už na horách, riekach alebo skalách. Prírodu miluje a výpravu do Amazónie má detailne naplánovanú.

Rozhodne nepôjde o žiadnu dovolenku ale skôr boj o prežitie. 90% ich potravy budú tvoriť ryby.

Ak ste si mysleli, že najväčší strach bude mať Jakub z nebezpečných zvierat, z rieky či zo života v džungli tak ste sa mýlili.

Základ expedície je vykonať ju bez podpory s minimálnym vybavením. Jakub si preto berie iba jeden batoh a v ňom pár kúskov oblečenia, topánky, 2 mačety, nôž na lov potravy, siete na ryby, 2-3 hrnce, satelitný telefón či lekárničku.

Kanoe, na ktorom Amazonka splavia, bude 6 metrov dlhé a meter široké. Musí byť pohodlné keďže prekonať má 6 a pol tisícovú trasu z Peru až ku Atlantiku. Ak sa 2 slovenským dobrodruhom výprava podarí budú prví na svete, ktorí takýmto spôsobom Amazonku zdolajú. Celú expedíciu chcú zdokumentovať aj vo filme. Na to ale potrebujú profesionálnu techniku, ktorá nie je lacná a tak zriadili aj zbierku aby si ju mohli zadovážiť. Amazonku začínajú splavovať približne 20 júla.

Komentáre