V presilovKE – Radek Deyl

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Hokejová sezóna 2020/21 nepriniesla štandardné reprezentačné prestávky, na ktoré boli hráči zvyknutí a tak sa hralo v rýchlom tempe až do februára. Vypadli reprezentačné akcie v novembri a decembri, hráči mali zápasové voľno prakticky iba v úvode sezóny, keďže jej štart bol posunutý. Dlhšia prestávka od ligového kolotoča prišla až po 38. kole. “Pár dní oddychu nám padne vhod,” povedal v relácii “V presilovKE” obranca HC Košice Radek Deyl. Jeho tím sa na osemdňové zápasové voľno vydal po cennom víťazstve 3:2 v Detve. “Zaujímavý zápas. V Detve sa hrá ťažko a víťazstvo si vážime o to viac, že Detva je jeden z našich tabuľkových konkurentov,” povedal. Radek

Deyl je pre košických fanúšikov známe meno, prvýkrát sa v A-mužstve Košíc objavil už v sezóne 2008/09. V nej sa započala cesta “oceliarov” k majstrovskému hetriku a Deyl patril k hŕstke hráčov, ktorí boli pri všetkých troch tituloch v rokoch 2009-2011. “Krásne spomienky. Začínal som v tíme plnom skúsených hráčov, od ktorých som sa mal čo učiť. Spomeniem obrancov Juraja Kledrowetza, Marcela Šterbáka či Tomáša Slováka, s ktorým hrám aj teraz,” zhrnul Deyl.

Z Košíc zamieril na dva roky do Karlových Varov, no počas druhej sezóny sa vrátil do materského klubu. A pomohol mu k ďalšiemu titulu, svojmu štvrtému. V roku 2018 sa druhýkrát v kariére vydal za legionárskym chlebíkom, tentoraz do málo známej Alpskej ligy, ktorú hrajú tímy z Rakúska, Talianska a Slovinska. Nasledovali dva roky vo Francúzsku, po ktorých sa vrátil do Košíc. “Jeden z dôvodov návratu bol aj fakt, že sme v novembri 2020 očakávali narodenie synčeka,” priznal “V presilovKE.”

Jeho návrat do Košíc prišiel v období, keď sa v súvislosti s košickým klubom vynáralo veľa otáznikov. Návrat skúseného obrancu ocenil aj tréner a športový manažér Jan Šťastný: „Radek je ďalší odchovanec, ktorý sa rozhodol pomôcť našej organizácii v neľahkej situácii. Prichádza hráč, ktorý s Košicami vyhral štyri majstrovské tituly a posledný rok bol kapitánom tímu Nice vo francúzskej súťaži,” povedal Šťastný o Deylovi, ktorý “V presilovKE” hovoril aj o svojej záľube, ktorej sa venuje viacero hokejistov.

Komentáre