Košický KLUB vytvoril finančnú zbierku pre Rómov z Moldavy

ribližne pred týždňom zaujala verejnosť správa, že trojica Rómov, ktorí sa vybrali z Moldavy do Košíc po drevo dostala pokutu za prekročenie hraníc okresu, dokopy vo výške 1500 eur. Túto sumu však nemajú z čoho zaplatiť. Košická organizácia KLUB sa rozhodla pre nich vytvoriť zbierku. Za 24 hodín sa im podarilo vyzbierať približne 400 eur.

V aute boli traja, čiže pokuta bola vo výške 500 eur pre každého z nich. Drevo, po ktoré išli do Košíc im ktosi daroval. Potrebovali ho na vykurovanie, keďže žijú v osade.

Podľa Jána Gálika z KLUBU, ktorý s bratom z jedným z nich spolupracoval, ide o slušných ľudí, ktorí v komunite pomáhajú rôznymi spôsobmi.

Kontroly na hraniciach okresov sú náhodné. Podľa hovorkyne Policajného zboru Denisy Bárdyovej budú policajti pri hodnovernom preukázaní účelu cesty postupovať ústretovo. Výber pokút vraj nie je prioritou polície, podobne ako u iných priestupkov, skôr sa zameriavajú na prevenciu. Prečo v tomto prípade uložili policajti pokutu vo výške 500 eur na osobu je otázne.

Prípadom sa zaoberá už aj verejná ombudsmanka.

Pokutu musia previnilci zaplatiť do 28. januára.

Komentáre