Výťažok z polievky pomôže ľuďom v núdzi

Maják nádeje a Dom sv. Lazara. Medzi tieto dve organizácie prerozdelilo mesto výťažok z dobročinnej šošovicovej polievky, ktorá sa varila začiatkom týždňa. Kúpiť si ju mohli zamestnanci mesta a mestských podnikov. Dokopy sa z predaja vyzbieralo 2215 eur. Presná polovica poputovala do Majáku nádeje kde aktuálne pomáhajú viac ako 60-im rodinám v núdzi.

Pre rodiny, ktoré to nemajú jednoduché a ocitli sa v hmotnej núdzi zabezpečujú aj prácu, športové aktivity či tvorivé dielne.

So sumou približne 1100 eur už majú jasný plán, prerozdelia ich rodinám na zaplatenie nájmov a ostatných životných potrieb.

Pomáhať mamám s deťmi, ktoré nemajú vlastnú strechu nad hlavou sa snaží aj Dom sv. Lazara. Peniažky tu poputujú na zaplatenie účtov.

Peniažky aktuálne treba na všetkých frontoch, podobne ako v Majáku nádeje aj tu zhoršila situáciu pandémia koronavírusu.

Pocit istoty a bezpečia sa rodinám v oboch organizáciách snažia poskytnúť či už formou ubytovania, poradenstva alebo potravinami. Každé euro im v tom môže pomôcť.

Komentáre