Košice sa pripravujú na plošné testovanie

Aj v metropole východu sa mestské časti pripravujú na víkendové celoplošné testovanie. Zatiaľ čo ešte včera počas dňa bolo nastavené, že testovať sa bude od piatka do nedele, dnes je už situácia iná. Akcia Spoločná zodpovednosť bude prebiehať len počas soboty a nedele.

Zoznamy odberných miest s odbernými tímami musia byť schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva či armádou. Podľa slov primátora by sa mali definitívne špecifikovať v priebehu dnešného dňa s tým, že potvrdené informácie by mali občania dostať najneskôr vo štvrtok.

Mesto aj jednotlivé mestské časti zároveň zháňajú dobrovoľníkov, ktorí pri akcii pomôžu. Či už zdravotníkov alebo administratívnych pracovníkov.

Metropola východa má približne 240 000 obyvateľov. Najviac z nich žije v mestskej časti Košice Západ a to zhruba 40 000.

Viaceré mestské časti na svojich sociálnych sieťach zoznamy odberových miest priebežne zverejňujú. Väčšinou sa jedná o priestory škôl, telocviční, úradov. Definitívne informácie budú však zrejmé v priehhu najbližších dní.

Komentáre