Košické gastro prevádzky chcú pomôcť kultúre

Doba pandémie koronavírusu nám okrem toho, že nám niečo vzala, aj niečo dala. A to je pocit spolupatričnosti. Jednými z najviac postihnutých oblastí sú aj gastro a kultúra. Práve tieto dva segmenty sa snaží prepojiť nová košická iniciatíva spolusosebou. Nápad vzkrsol v hlave majiteľa jednej z košických kaviarní.

Do iniciatívy sa zapojilo už 11 gastro prevádzok a 5 kultúrnych inštitúcii. Hlavnou myšlienkou je, že gastro prevádzky darujú kolegom z kultúry časť zisku z produktu, ktorý si samé zvolia.

Takto vyzbierané prostriedky z vybraného produktu budú prerozdelené zapojeným kultúrnym inštitúciám. Ako prvá sa do iniciatívy zapojila Tabačka Kulturfabrik. Práve Tabačka poskytla transparentný účet, na ktorý budú vyzbierané prostriedky chodiť.

Iniciatíva zatiaľ môže pomôcť Kinu Úsmev, divadlu Na peróne, Šopa gallery, Tabačke Kulturfabrik či galérii VUNU avšak prihlasovať sa môžu stále aj ďalšie kultúrne inšitúcie. To isté platí aj pre gastro prevádzky.

Iniciatíva by mala fungovať do doby, kým kultúra nezačne opäť naplno fungovať a nezrušia sa prijaté opatrenia súvisiace s pandémiou.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku