V Košiciach Hornád v stredu kulminoval vo výške viac ako 4 metre

Situácia na rieke Hornád sa počas noci zdramatizovala. V stredu ráno dosiahol Hornád v Košiciach 3. stupeň povodňovej aktivity a meteorológovia aj naďalej upozorňujú pred intenzívnym dažďom. Postupne by však Hornád mal začať klesať.

„Prítok do Ružína aktuálne, o 12:00 je 408 metrov kubických za sekundu a z Ružína vyteká 327,“ povedal riaditeľ Správy povodia Hornádu a Bodvy Marián Miščík.

„V tejto chvíli už môžeme konštatovať, že Ružínska priehrada, celý ten tok by mal byť už o pár hodín pod kontrolou a tá voda by v Košiciach mala začať opadať,“ opísal situáciu Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice.

Hornád v Košiciach kulminoval v stredu okolo poludnia na hodnote vyše 4 metrov. Množstvo zrážok, ktoré spadlo v povodí Hornádu za posledné tri dni spadne bežne za celý mesiac.

„Výdatné zrážky sa vyskytovali najmä na východnom Slovensku, najviac postihnuté je povodie rieky Hornád, povodie rieky Bodvy a Hnilca,“ povedala Helena Hlavatá zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Hornád sa vylial z koryta hneď na viacerých miestach. Takto vyzerala situácia v Krásnej v stredu ráno.

„V meste sa robili len preventívne opatrenia v mestskej časti Krásna, kde sa zavrecovala ulica Pri Hornáde, tá, ktorá je mierne zaplavená a zároveň sa tam dali zábrany na zákaz vjazdu do zaplaveného územia,“ povedal Peter Ferjenčík z Civilnej ochrany mesta Košice.

Aj keď meteorológovia ešte predpovedajú pre najbližšie dni zrážky, povodňová situácia by sa mala dostať pod kontrolu už čoskoro.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku