Bývalá riaditeľka gymnázia získala ocenenie od španielskeho kráľa

Kráľ Španielska Don Filip VI. Udelil Kríž Rádu za občianske zásluhy bývalej riaditeľke Gymnázia Park mládeže v Košiciach Alene Bobákovej. Prestížne ocenenie si prevzala z rúk španielskeho veľvyslanca na Slovensku.

„Pre mňa, ako pre veľvyslanca, je veľkým zadosťučinením odovzdať, v mene jeho veličenstva kráľa Filipa VI., pani Bobákovej. Tiež je to ocenenie v mene jeho veličenstva pre školu a tiež pre mesto Košice. Ako povedal primátor, je tu veľa španielskych študentov a sú všetci veľmi spokojní. Nadšení z mesta. Je pre mňa poctou tu byť,“ povedal veľvyslanec Španielska na Slovensku D. Luis Belzuz de los Ríos.

„V prvom rade som až dojatá, pretože je to také vysoké ocenenie. Ako povedal pán veľvyslanec, som jediná riaditeľka, alebo teda z oblasti školstva, ktorá je takýmto ocenením poctená. Som šťastná, ťažko nájsť slov,“ vyjadrila sa krátko po ocenení Alena Bobáková, bývalá riaditeľka gymnázia Park mládeže v Košiciach.

„Je to niečo unikátne v rámci celej republiky. Vďaka podpore a práci bývalej pani riaditeľky Bobákovej, táto škola dosiahla toto významné ocenenie,“ povedal zástupca honorárneho konzulátu Španielska v Košiciach Mario Herrera.

Ocenenie získala za svoju celoživotnú prácu, ktorú zasvätila bilingválnemu španielskemu gymnáziu. Najprv pôsobila ako zástupkyňa a posledných 15 rokov, až do minulého roka, ako riaditeľka. Pocty sa jej ušlo aj zo strany mesta Košice.

„Mesto Košice ju síce ocenilo za 15 rokov riaditeľovania, za to, že založila Dni španielskej kultúry a rozvíjala túto prácu, ale ona celý život zasvätila tomuto gymnáziu a Španielsku ako takému a je úžasné, keď človek môže za svoju prácu dostať takéto ocenenie – jedno z najvyšších ocenení,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku