Pandémia nezastavila ani košickú La Ramblu

Ani pandémia koronavírusu nezastavila najikonickejšie podujatie Dní španielskej kultúry – La Ramblu. Aj keď tento rok študenti živými sochami nemohli potešiť Košičanov priamo na Hlavnej ulici, 15-ročná tradícia podujatia zostala zachovaná, aj keď len v oklieštenej verzii.

„Mali sme pripravené rôzne akcie, žiaľ, korona je už taká, že niektoré z týchto aktivít nám obmedzili,“ vysvetlil riaditeľ Gymnázia Park mládeže 5 Milan Marinčák.

Študentov to však neodradilo, zapojili kreativitu a vytvorili rôznorodé sochy a aktivity.

„Tento rok mali študenti doslova unikátne nápady. Od koronavírusu až po zábavnejšie témy. Nápady nikdy nepominú a to je na tom úžasné, že aj po 15tich rokoch sa nájdu stále nové nápady,“ povedal Mario Herrera, zástupca honorárneho konzulátu Španielska v Košiciach.

Košickú „La Ramblu“ si prišiel pozrieť aj veľvyslanec Španielska na Slovensku či primátor mesta Košice.

„Som veľmi vďačný vedeniu školy, učiteľom a španielskym lektorom a bývalej, dlhoročnej pani riaditeľke Bobákovej, pretože naozaj zo slovenských študentov robíme európskych. Tí sa stanú veľkými ambasádormi Slovenska v Európe, v Španielsku a na všetkých miestach, kde sa hovorí španielsky,“ povedal Luis Belzuz de los Ríos, veľvyslanec Španielska na Slovensku.

„Táto škola ukazuje, že patrí medzi prestížne školy a ja ako primátor mesta som patrične hrdý a musím zobrať tento záväzok a urobiť všetko preto, aby sme udržali trend a zlepšovali ho,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Dni španielskej kultúry každoročne organizuje Gymnázium Park mládeže, na ktorom aktuálne študuje okolo 650 študentov, pričom 250 z nich navštevuje bilingválnu, slovensko-španielsku sekciu.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku