Maratónsky oheň už horí, zajtra odštartuje 97. ročník MMM

Maratónsky oheň už horí. Na štart 97. ročníka sa už zajtra postaví okolo dvesto bežcov, ktorí tak naplnia maratónsku tradíciu aj tento rok.

„Je mi smutno z toho, že množstvo bežcov, ktorí sa celý rok pripravovali sa nedostali, sú na to samozrejme rôzne názory. My sme vyberali podľa najlepšieho svedomia tých, ktorí tú trať sú schopní najlepšie zdolať,“ povedal Ján Sudzina, prezident Maratónskeho klubu Košice.

„Potom sme k týmto bežcom zaradili členov Diamantového klubu, to sú tí naši verní a skutočne ľudia, ktorí sa maratónu venujú dlhodobo,“ dovysvetlil riaditeľ MMM Branislav Koniar.

„Mali sme nádej, že pôjdeme do plného profilu, robili sme rôzne alternatívy. Nakoniec sa nám podarilo dohodnúť zhodu nielen pri epidemiológoch, ale aj politickú zhodu, že dokážeme maratón zorganizovať za každú cenu, bezpečne pre športovcov i pre verejnosť,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Maratón bude tento rok iný – okrem počtu bežcov sa zmení aj jeho trať. Napríklad aj z dôvodu, že organizátori nechceli kvôli malému počtu bežcov blokovať veľkú časť centra mesta.

Na štart sa postavia len Slováci a cudzinci dlhodobo žijúci na Slovensku. Behať tak budú aj Briti, Poliaci či Ukrajinci. Na trať sa postaví napríklad aj Češka Petra Pastorová. Tento rok je teda pravdepodobné že víťazom maratónu sa stane Slovák. „U mužov je to vysoko pravdepodobné, u žien si myslím, že práve tá Petra Pastorová bude zvádzať boj s najlepšou Slovenkou,“ doplnil Koniar.

Organizátor zároveň vyzývajú divákov, aby pri fandení popri trati rešpektovali opatrenia, dodržiavali odstupy a mali rúška.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku