Divadelný život sa nezastaví

Od stredajšieho rána začalo v Štátnom divadle Košice plošné testovanie zamestnancov pomocou antigénových rýchlotestov. Je to jedno z opatrení, v súvislosti s výskytom koronavírusu, Zároveň divadlo inštalovalo pri vstupoch do jednotlivých priestorov skenery SANOstation. ktoré okrem merania telesnej teploty zaznamenávajú aj správne použitie rúška a upozorňujú na potrebu dezinfekcie.
Už v najbližších dňoch divadlo nakúpi aj germicidné žiariče, ktoré budú slúžiť na rýchlu dezinfekciu skúšobní a ďalších priestorov.
Aj napriek vyhlásenému núdzovému stavu sa život v divadle nezastaví. na dobu 45 dní sa ruší pôvodný program repertoárových predstavení na obdobie od 1. októbra do 14. Novembra ale opera, balet aj činohra už pripravujú alternatívnu dramaturgiu hracieho plánu počas núdzového stavu. Informovať o nej bude divadlo začiatkom budúceho týždňa.
Zároveň divadlo informuje, že Zakúpené vstupenky na zrušené predstavenia môžete vrátiť aj v dennej pokladni ŠDKE, ktorá bude od soboty 3. októbra 2020 opäť otvorená .

Za lístky zakúpene cez rezervačný portál navstevnik.sk môžu požiadať o vrátenie vstupného písomne e-mailom na adrese sales@sdke.sk.

Komentáre