Košice sú pripravené na čerpanie eurofondov aj v obrovskej miere

Košice sú pripravené čerpať eurofondy aj v obrovskej miere – deklaroval to primátor Jaroslav Polaček po stretnutí s ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronikou Remišovou. Tie by sa mali čerpať v novom programovom období na roky 2021 až 2027.

„My sme predstavili taký základný strategický investičný plán pre eurofondy, kde sme predstavili päť hlavných cieľov, kde chceme ako Slovensko peniaze investovať. Tu pokladám za veľmi dôležitú úlohu, ktorú hrajú regióny,“ povedala Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky.

„Mesto Košice deklarovalo, že je pripravené na čerpanie projektov, že má jasné ciele, jasné vízie a že za ostatné obdobie sme urobili milión drobných krokov, ktoré nám nastavujú procesy, ktoré chceme následne implementovať,“ vysvetlil primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

„Práve eurofondy sú určené na to, aby sa naše regióny rozvíjali rovnomerne a aby sme tu na Slovensku mali európsku kvalitu života,“ dodala Remišová.

Ministerka tiež vyzdvihla obrovský potenciál Košíc a východu v podobe kvalifikovaných zamestnancov a šikovných ľudí. Prioritou vlády je podľa ministerky aj udržanie pracovných miest a to aj s lepšími platmi. Ako príklad uviedla novú štátnu IT firmu, ktorá začala svoju pôsobnosť v Košiciach minulý týždeň.

Komentáre