Ocenili dobrovoľných hasičov, ktorí pomáhali počas prvej vlny pandémie

Počas prvej vlny pandémie nezištne pomáhali, pričom riskovali aj svoje zdravie. V repatriačných centrách zabezpečovali výdaj stravy, dezinfekciu priestorov či pomáhali pri odoberaní vzoriek– reč je o dobrovoľných hasičoch, ktorí všetky pokyny vykonávali vo svojom voľnom čase a bezodplatne.

„Niektorí boli viackrát, napríklad máme členku, ktorá bola deväťkrát v repatriačnom centre. Niekto bol len raz, lebo viac nemohol, lebo musel ísť do zamestnania. Niektorí mali aj strach, povedzme si, bolo to také, že nie každý bol zvyknutý na také prostredie, kde treba dávať pozor na všetko, kde sa pracuje v bakteriálnom prostredí,“ povedal Miroslav Semanič z Dobrovoľného hasičského zboru Slovenskej republiky.

„My sme sa snažili takou malou troškou prispieť k tomu, aby sme poukázali na týchto ľudí, ktorí naozaj robia dobro a robia to nezištne a dobrovoľne,“ vysvetlil predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Medailu a ďakovný list dostalo spolu 135 hasičov, pričom už teraz potvrdili, že ak bude treba, sú opäť pripravení pomáhať. Počas služieb boli chránení špeciálnym oblekom a žiaden z dobrovoľných hasičov nebol pozitívne testovaný na COVID 19.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku