Z Košíc do Prahy poletíme už aj s leteckou spoločnosťou Ryanair

Z Košíc začala lietať do Prahy už aj najväčšia letecká spoločnosť v Európe Ryanair. Lety do českej metropoly sú prevádzkované dvakrát týždenne v pondelok a v piatok. Ceny leteniek začínajú na necelých 22 eurách.

„Sme veľmi radi, za tú dôveru, ktorú letecký dopravca dáva spádovej oblasti Košice, čo je vlastne celé východné Slovensko a to v týchto neľahkých časoch pre letectvo, že otvára nové letecké spojenie medzi Košicami a Prahou,“ poznamenal Tomáš Jančuš z Letiska Košice.

„Ponúka výbornú príležitosť pre Čechov navštíviť Košice a pre tunajších ľudí navštíviť Prahu veľmi atraktívnym spôsobom,“ uviedol Michael Tmej, výkonný riaditeľ košického letiska.

„Košický kraj minulý rok navštívilo vyše 80 tisíc českých návštevníkov, čo je o 16% viac ako rok predtým,“ uviedol Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja. „Uvedomujeme si to prepojenie života medzi Košicami a Prahou a od obyvateľov nám už bolo avizované, že sa veľmi tešia a že túto linku budú využívať,“ dodala viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová.

Na rovnakej trase už lietajú aj České aerolínie. Tie však spájajú Košice s Prahou až osemkrát do týždňa. Spolu s Ryanairom bude metropola východu spojená s Prahou až desaťkrát týždenne.

Komentáre