Košickú Hlavnú ulicu obsadili hasiči

Hasiči obsadili v piatok košickú Hlavnú ulicu. Našťastie sa ale nič nestalo. Prišli tam odprezentovať svoju prácu a v neposlednom rade hasičský šport, ktorý sa v okolí Košíc teší obrovskej obľube.

„Táto akcia je hlavne pre našich mladých hasičov, ktorí ukážu, čo dokážu na našich súťažiach, na našich akciách,“ vysvetlila Perla Barčáková z ÚzO DPO SR Košice – okolie.

„Učia sa stáčať a roztáčať hadice, učia sa o všetkých druhoch náradia, ktoré máme a potom reprezentujú náš hasičský zbor,“ povedala Katarína Harčaríková z Dobrovoľného hasičského zboru v Poproči.

„Tým pádom ich to môže dostať k tomu, že sa začnú zapájať k hasičom a tým pádom budeme mať viac dobrovoľných, ale aj normálnych hasičov,“ vysvetlil Martin z krúžku mladých hasičov.

Na Hlavnej sa ukázali aj záchranárske psy, ktoré dokážu nielen hasičom pomôcť napríklad pri vyhľadávaní stratených osôb. Počas Športových piatkov na Hlavnej ulici sa nezabudlo ani na dôležitý historický míľnik a to vznik Zemskej hasičskej jednoty na Slovensku.

Komentáre