Psovi zavretému v aute nestačí pootvorené okno

Teplota vonku sa aktuálne šplhá k 30-im stupňom. Niekto sa z horúčav teší, iným zase môžu ublížiť. Zraniteľné sú najmä psíky, ktorých častokrát neváhajú majitelia nechať v aute priamo na slnku.

Ak je vonku 30 stupňov už po pár minútach sa teplota v aute môže zvýšiť na viac ako 40 stupňov. Psíkovia nemajú potné žlazy a teda potením sa ochladzovať nemôžu. Jediná možnosť je dýchanie.

Najviac ohrozenými sú malé plemená, ktoré majú vyššiu bazálnu teplotu a teda sa skôr prehrejú. V zatvorenom aute počas horúčav by ste psíka nemali nechávať ani na krátku dobu. Aj pár minút pre nich predstavuje riziko. Zabezpečenú by mali vodu, avšak nie ľadovú.

Psíkovi, ktorý sa prehrial vieme poskytnúť rýchlo prvú pomoc.
Najlepšíim riešením je ale vyhľadať odborníka. Ak zbadáte aj vy píska, ktorý je počas horúčav zatvorený v aute, môžete kontaktovať políciu. Ponechanie zvieraťa v aute môže byť posúdené ako priestupok, za ktorý hrozí fyzickej osobe pokuta do výšky 1 000 eur. Za určitých okolností však môže ísť aj o trestný čin týrania zvierat, za ktorý hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Viac sa dozviete v reportáži.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku