Hoblina gallery v uličke remesiel

Hrnčiarsku ulicu alebo uličku remesiel v Košiciach pozná každý. Je výnimočná svojou atmosférou a tradičnymi remeslami, ktoré tam môžete nájsť. Okrem bylinkárky, kováča či hrnčiara tam nájdete po najnovšom i nové kultúrne zariadenie hoblina Gallery.

Projekt Hoblina Gallery je dielom sochára Petra Pála, ktorý dlhé roky hľadal vhodné priestory pre svoj ateliér. Ulička remesiel bol najlepší možný nápad a tak spojil príjemné s užitočným. V krásnych priestoroch na hrnčiarskej ulici vytvoril svoj ateliér spolu s kultúrnym zariadením hoblina Gallery.

Priestory ateliérov využije i na neformálne vzdelávanie pre košičanov zastupením rôznych umeleckých foriem. Organizovať tu bude akcie a workshopy pre verejnosť.

Hoblina Gallery je i nový priestor pre prezentáciu umelcov a ich diel, peter tým chce posilňovať rozvoj kultúrneho turizmu v košiciach. Ako prvý tu svoje diela prezentuje práve jeho otec Arpád Pál.

Autorská výstava s názvom zmyselné esencie prezentuje špičku tvorby Arpáda Pála, ktorý pracuje najmä s drevom a tvorí unikátne obrazy. Jeho umeniu podľahli aj viaceré známe osobnosti.

Hrnčiarska ulica opäť ožila o čosi viac a to aj vďaka projektu hoblina Gallery.
Miesto , ktoré dýcha históriou, remeslom a dobrou kávou.

Komentáre