Zmena v doprave spôsobila v centre mesta chaos

Vodičov zaskočila zmena dopravy v centre mesta na križovatke ulíc Rooseveltova a Drevný trh. Pribudla stopka, zákaz odbočenia a zmenil sa smer hlavnej cesty. V doprave tak nastal mierny chaos. Podľa polície má toto riešenie pomôcť nevyhovujúcemu stavu na križovatke pri Auparku.

„Na tejto križovatke vznikajú najmä v popoludňajších hodinách kolízne situácie súvisiace s nedostatočnou priepustnosťou odbočovacieho pruhu v smere od Mestskej krytej plavárne na Drevný trh,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová.

„Mestská časť Košice – Staré mesto, žiaľ, nevníma toto riešenie ako úplne šťastné, nakoľko sa domnievame, že nedošlo k riešeniu problému, len prakticky k presunutiu problému z bodu A do bodu B. Navyše cez jeden z najnehodovejších úsekov“ uviedol Andy Ďurica z MČ Košice – Staré mesto.

Polícia odporúča vodičom využiť trasu poza budovu VSE a argumentuje zvýšením bezpečnosti.

„Vodičom sa tak ponúklo bezkolízne odbočenie vpravo na Puškinovu ulicu a ponúkla sa alternatívna trasa bez zastavovania a dávania prednosti v jazde,“ uviedla Mésarová.

Vodiči sa nesťažujú len na zrušenú možnosť odbočenia, ale napríklad aj na to, že na zmenu nebolo upozornené napríklad veľkou dopravnou tabuľou, ktorá sa tam už v súčasnosti nachádza. O zmenách nevedela ani mestská časť Staré mesto.

„Ja ako starosta MČ Staré mesto som opäť nebol informovaný o týchto zmenách a nemyslím si, že takto to má fungovať aj do budúcna. Každý zásah alebo zmena dopravného značenia, usporiadania dopravy v centre mesta, si myslím, že má byť MČ o tom informovaná,“ povedal starosta MČ Staré mesto Igor Petrovčík.

„Táto odbočka je lievik pre cca. 5 tisíc rezidentov, ktorí bývajú v uliciach Štefánikova, Podtatranského, Stará baštová. Čiže naozaj sa nejedná o ľudí, ktorí idú do mesta na kávičku, ale sa reálne potrebujú dostať domov,“ vysvetlil Ďurica.

Mestská časť považuje za jedno z možných riešení súčasného stavu buď otočenie alebo úplné zobojosmernenie Pribinovej ulice. Zároveň avizovala, že sa bude snažiť zmeniť systém tak, aby pri zmenách v doprave boli informované aj mestské časti.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku