Postupne otvárajú detské ihriská

Správa mestskej zelene otvorila už spolu 30 z 204 detských ihrísk a športovísk, o ktoré sa stará. Na všetky otvorené ihriská sa vzťahujú prísne hygienické nariadenia RÚVZ. „Pred každodenným otvorením každé detské ihrisko musí byť vydezinfikované, piesok prehrabaný, samozrejme vyprázdnené smetné koše a čistý priestor,“ uviedla riaditeľka Správy mestskej zelene v Košiciach Marta Popríková.

Aj preto majú ihriská otváraciu dobu, pretože mimo nej sa môžu ihriská riadne vydezinfikovať. Množstvo otvorených ihrísk súvisí s kapacitami SMsZ. „Správa zelene môže otvoriť len toľko detských ihrísk, akú má kapacitu, aby vedela zabezpečiť hygienu každého detského ihriska denno-denne,“ dodala Popríková.

Správa mestskej zelene otvárala detské ihriská tak, aby boli rozmiestnené po celom mesta a postup konzultovala aj s jednotlivými mestskými časťami, keďže niektoré ihriská prevádzkujú práve mestské časti.

Na každom otvorenom ihrisku nájdete aj informáciu, aký je maximálny počet hrajúcich sa detí v jednom okamihu. Je povinnosťou rodičov dodržiavať toto opatrenie. Rodič tiež musí mať na dosah prostriedok na dezinfekciu rúk. Aktuálny zoznam otvorených ihrísk nájdete na stránke mesta a na stránkach Správy mestskej zelene.

Komentáre