Otvorili nový cyklochodník, postupne pribudnú ďalšie

Cez víkend otvorili v Košiciach nový úsek cyklochodníka na sídlisku Nad jazerom. Ide o takzvaný združený chodník pre chodcov a cyklistov zároveň. „Dnes si už môžeme povedať, že MČ Krásnu sme spojili s centrom mesta Košice. Ten chodník ide z Krásnej, cez MČ Jazero až na Palackého ulicu,“ vysvetlil primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Združený chodník je dlhý takmer 1900 metrov, stál vyše 88 tisíc eur bez DPH a je súčasťou plánovanej medzinárodnej cyklomagistrály Eurovelo 11.

„V budúcnosti tu budú určite prúdiť aj zahraniční cyklisti za tým, aby si mohli pobicyklovať na takejto dlhšej cyklomagistrále, ktorá sa už rozvíja v Prešove a verím, že počas niekoľkých rokov sa prepojí s Košicami a dostane ďalej do Maďarska,“ povedala cyklokoordinátorka mesta Košice Veronika Urbanovičová.

Združený chodník kladne hodnotia aj cyklisti. Tvrdia, že práve rozdelenie chodníka na dve časti im vyhovuje. „Priebeh hladký, stavba bola relatívne jednoduchá, sme radi, že taký krásny úsek sme mohli odovzdať ľuďom. Odozva ľudí je veľmi pozitívna, všeobecne sú tieto cyklochodníky veľmi pozitívnym počinom,“ povedal zhotoviteľ stavby Ladislav Erdélyi.

„Máme dnes pripravené ďalšie projekty, informoval som o nich minulý rok, už stavebná firma prevzala stavenisko pri Detskej železnici. Od prvého júna ide budovať cyklotrasu od železničky po cvičnú skalu,“ vymenoval primátor Polaček.

Tiež sa pracuje na cyklochodníku od Cvičnej skaly na Alpinku či z Terasy cez Popradskú ulicu až na sídlisko KVP. Riešiť chcú aj prístup cyklistov k železiarňam.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku