Lukáš Adamec prekvapil ľudí na trhu na Dominikánskom námestí

Bežný sobotný nákup na trhu na Dominikánskom námestí sa v priebehu sekundy zmenil na veľkolepý koncert Lukáša Adamca, ktorý prekvapil všetkých okoloidúcich.

„Myslím si, že pre každého je to vhodná príležitosť trošku ožiť, pookriať. Využiť čokoľvek na to, aby sme sa cítili trošku lepšie po tom, čím všetkým ľudia prechádzali,“ povedala nám jedna z náhodných okoloidúcich, ktorá si užívala koncert priamo na trhu na Dominikánskom námestí.

„To bolo nádherné, ja si myslím, že keby také čosi bolo, tak tie Košice sú zviditeľnené a oživené,“ povedal ďalší nakupujúci na trhu.

„Super, ja som rád, že to je v Košiciach, že som v Košiciach, že som narodený v Košiciach a že žijem momentálne v Košiciach. Pre mňa je to najväčší darček,“ povedal spevák Lukáš Adamec. „Lukáš je človek, ktorý dokáže spájať, je to človek ktorého ľudia majú radi, spieva krásne pesničky, je muzikálny. A Dominikánske námestie je dnes, v sobotu, plné ľudí a úplne skvelých ľudí, trhovníkov,“ vyjadril sa primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Cieľom takéhoto „speváckeho prepadu“ bolo postupne prinavrátiť kultúru do mesta. Tá sa totiž popri pandémii koronavírusu dostala do nezávideniahodnej situácie. „Inak ako zlé sa to nedá popísať. Zatiaľ to vyzerá veľmi nelogicky s nariadeniami oproti iným uvoľneným nariadeniam. Žiaľbohu to tak je, my, smrteľníci s tým nespravíme nič, takže čakáme,“ opísal aktuálnu situáciu spevák Lukáš Adamec. „Naším cieľom je, aby sme kultúru opäť po tých dvoch troch mesiacoch dostali do Košíc, aby sme ukázali, že naším cieľom je, aby kultúra a šport v Košiciach žili,“ uzavrel primátor Polaček.

Komentáre