Kino Úsmev otvorilo po karanténe ako prvé kino na Slovensku

Košické kino Úsmev je prvým kinom na Slovensku, ktoré otvorilo svoje brány po viac ako dvoch mesiacoch karantény. Do sály, ktorá má kapacitu 300 osôb, si môže film prísť vychutnať len približne 10%.

,,V kine sa nám tak podarí usadiť tak 25- 30 divákov. Záleží od toho, či prídu vo dvojici alebo rodina.“ prezradil nám riaditeľ kina Úsmev, Lukáš Berberich.

V kinosále tak vyznačili sedačky, na ktoré si môžu ľudia sadnúť. Aj keď je súčasne otvorený aj bar, do kina si aktuálne nápoj zobrať nemôžete. V Úsmeve sa rozhodli do ponuky nasadiť filmy, ktoré nestihli byť v dostatočnej miere odohrané pred koronakrízou.

,,Hráme dva krát denne, zatiaľ večerné premietania. Uvidíme ako budú tie opatrenia vyzerať ďalej. Určite by sme chceli hrať možno aj častejšie.“ vysvetľuje.

Drvivá väčšina kín nielen v Košiciach zostáva zatvorená, aj keď otvoriť by už mohli. Je to pre nich nerentabilné, keďže sú kvôli hygienickým opatreniam výrazne obmedzené kapacity sál.

,,Rozhodli sme sa tak iba preto, že vieme prevádzku svojpomocne udržať a vieme si pomôcť, napriek tomu, že ekonomicky je to zatiaľ neudržateľné.“ dopĺňa Berberich.

Okrem košického Úsmevu dnes otvorí svoje brány aj bratislavské kino Lumiére. Zamestanci po každom premietaní sály dezinfikujú a musia ich taktiež vyvetrať. Taktiež sa zmenil vchod do kina Úsmev – do kinosály sa aktuálne dostanete cez modré schody pri hlavnom vhode.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku