Veteránske majstrovstvá sveta v orientačnom behu presunuté

Nebolo to dávno, kedy sme sa tešili správe, že Košice budú tento rok dejiskom ďalšieho svetového podujatia. Majstrovstiev sveta v orientačnom behu veteránov. I tie sa však ako mnohé športové podujatia pre koronakrízu zrušili.

Reportáž:
Viac ako 4 000 športovcov z celého sveta, Košice a priľahlé regióny plné fanúšikov orientačného behu a 9 dní bohatého programu.
Takto nejak predstavovali organizátori august tohto roku ešte vo februári, na tlačovej konferencii, kde s radosťou oznámili Košice ako dejisko Majstrovstiev sveta v orientačnom behu veteránov.
Dlhé prípravy na šampionát a plány sa však zmenili.

Nečakané zrušenie podujatia priviedlo organizátorov do neľahkej situácie. kedže na prípravu už boli vynaložené značné finančné prostriedky. snažili sa preto nájsť čo najvhodnejšie riešenie, ktoré by bolo spravodlivé pre obe strany

Zároveň všetkým účastníkom nad 85 rokov vrátia štartovné v plnej výške.
Majstrovstvá sveta v orientačnom behu veteránov sa teda tento rok v Košiciach neuskutočnia. Košice sa tohto podujatia dočkajú v roku 2023, ktorý bol jediný, ktorý pripadal do úvahy.
Na budúci rok sa budu konať v Japonsku, kde sú majstrovstva súčasťou svetových hier veteránov a v roku 2022 pridelila medzinárodná federácia orientačných športov organizáciu Talianom .

Komentáre