Vyučovať sa dá aj pútavo

ONLINE vyučovanie sa v tejto dobe stalo bežnou súčasťou životov ako školákov tak aj učiteľov. Už dva dni po uzavretí škôl začala s virtuálnou výukou druhákov aj pedagogička Veronika Hudáková.

,, 15 – 16 detí sa prihlasuje denne. Závisí to od ich možností – či sú už doma rodičia, či sa vedia orientovať v tom virtuálnom svete.´´ vysvetľuje učiteľka Veronika Hudáková.

Zaujímavosťou je to že, na takúto ONLINE 40. minútovku si Veronika prizýva inú známu osobnosť. Ako prvý to bol člen košickej filharmónie Martin Jeriga.

,,Vznikla veľmi pekná hodina. Tým, že bol externý, deti mu dokázali dávať otázky, hrali sme si, spievali. Bolo to veľmi príjemné.´´ pokračuje.

Nasledovali napríklad spisovateľ Daniel Hevier či potulkár Milan Kolcun. Dnes mali žiaci možnosť bližšie spoznať ,,zlatého chlapca,, hokejistu Rasťa Staňa

V úvode hodiny im najprv Rasťo porozprrával zaujímavosti zo svojho hokejového života a potom sa už mohli pýtať samotní žiaci.

,,Tak isto sa žiaci v druhom ročníku učia vety – kladením otázok sa učia opytovacie vety. Potom keď píšu správu z hodiny tak tam je taký súhrn.´´ hovorí Veronika.

Ako sme mali možnosť vidieť, detičky sú veľmi disciplinované aj poslušné. Občas sa ale prihodí nejaká vtipná situácia aj im.

,,Pri pánovi Kolcunovi nám už skoro končila hodina, žiaci dávali otázky a na konci dal jeden chlapček otázku ako sa vlastne náš hosť volá.´´ spomína s úsmevom na tvári.

Ďalším hosťom na ONLINE hodine by mal byť spevák skupiny Komajota – Huso

Komentáre