Detská železnica otvorila tohtoročnú sezónu

Detská historická železnica dnes slávnostne otvorila svoju sezónu pre verejnosť. Pre opatrenia proti šíreniu pandémie koronavírusu sa však otvorenie muselo zaobísť bez tradičného westernového prepadu vlaku či sprievodného programu.

Ten bol preto tento rok netradične krátky, stručný no zato veselý. Odštartoval vztýčením tradičného mája folklórnym zoskupením DADOTO, pokračoval symbolickým prestrihnutím pásky.

Každoročne otvorenie sezóny sprevádza i jej požehnanie.Proti nehodám a vírusom ju požehnal pomocný arcibiskup košickej arcidiecézy Marek Forgáč a tak bolo všetko pripravené na prvú jazdu tejto sezóny.

Ani tá a ani tie ďalšie sa nevyhnú hygienickým opatreniam, ako je dezinfekcia rúk, nosenie rúška či minimálne dvojmetrové rozostupy vo vagnónoch.

Detska železnica pripravila s otvorením novej sezóny i zopár noviniek. Okrem víkendových jázd, pribudli aj mimoriadne jazdy cez tyždeň v utorky a štvrtky. Tých najmenších určite poteší i nové ihrisko na konečnej stanici Alpinka. Okrem toho čaká tento rok detskú železnicu i ďalšia rekonštrukcia.

Ak sa rozhodnete pre jazdu detskou železnicou aj vy, svoj lístok si zakúpte radšej vopred na stránke detskazeleznica.sk

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku