Trh na Dominikánskom námestí opäť ožil

U Košičanov mimoriadne obľúbený vonkajší trh na Dominikánskom námestí opäť funguje. Vláda uvoľnila bezpečnostné opatrenia a okrem prevádzok do 300m2 mohli otvoriť práve aj vonkajšie trhoviská.

„Od ôsmej do deviatej hodiny je vstup pre širokú verejnosť na trh, od deviatej do jedenástej dodržiavame vstup ľudí nad 65 rokov,“ povedal Ján Spišák, vedúci oddelenia kultúry, športu, masmediálnej komunikácie a správy trhu MČ Košice – Staré mesto.

„Som veľmi spokojný, že môžu ľudia opäť nakupovať. Všetko to stálo. Medvedí cesnak, sezónne bylinky, kvety – ľudia boli bez všetkého,“ povedal nám jeden z predávajúcich. „Ľudia chodia, prvé dva dni naozaj bolo veľa ľudí. Na niektoré veci, na množstvá sme ani neboli pripravení,“ doplnila ho ďalšia.

Aj na trhu však platia prísne bezpečnostné opatrenia – z oboch strán je trhovisko ohradené, vstup doň je z Mäsiarskej ulice a pred vstupom skontrolujú, či máte rúško a vydezinfikujú vám ruky. Rozloha trhoviska je 2500 metrov štvorcových. Na trh teda pustia maximálne 80 nakupujúcich a na predaj sa prihlásilo približne 30 predávajúcich. Trh na Dominikánskom námestí bude otvorený denne minimálne do tretej popoludní.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku