Útulky hlásia plné kapacity

Pandémia koronavírusu naplno postihla nielen ľudí, ale aj našich štvornohých priateľov v útulkoch. Tie zostali pre verejnosť zatvorené a staroslivosť o stovky psíkov zostala len v rukách zamestnancov.

,, Predtým nám ľudia pomáhali tým, že chodili venčiť psíkov, aj tým, že sa mohli viac socializovať. Snažíme sa to ale nejak zlvádať.“ prezradila nám Marianna Závatzká z útulku UVP v Haniske.

Kapacita útulku je navyše už úplne plná, aj keď si niekto psíka adoptuje, majú na jeho miesto troch ďalších, ktorí sú v útulku nahlásení. Adopcií je však v tomto období menej a realizujú sa telefonicky.

,, S každým záujemcom preberieme ioch požiadavky na psíka a snažíme sa nájsť vhodného adepta. Všetkých psíkov na adopciu si môžu pozrieť na našej webovej stránke. “ dopĺňa.

Psíka si následne prevezmete pred vstupom do areálu kde s vami zamestannci aj podpíšu potrebné papiere. Podobne to funguje aj v útulku Malá farma.

,, Je ideálne ak si ľudia vyberú nejakých dvoch či troch adeptov, o ktorých majú záujem. Prehodnotíme akého psíka hľadajú, akú má povahu a na čo ho vlastne chcú – či hľadajú domáceho miláčika, psa na stráženie alebo aktívnejšie plemeno.“ tvrdí Danka Arvaiová z útulku Malá farma.

Kapacita je naplnená aj tu. Vaäčší záujem ako o adopciu je o dočasnú staroslivosť. Do dočasky vám ale aktuálne na Malej farme dajú len psíka v akútnom stave.

,, Po operáciách alebo starších psíkov.“ doplnila.

Zásoby krmív sa v oboch útulkoch pomaly ale isto míňajú – vystačia si s ním na ďalšie 2-3 týždne.

,, Najväčší problém máme s krmivom pre šteniatka. Máme teraz malé kojence, ktoré začínajú nabehávať na tú tuhšiu stravu.“ uzatvára Danka.

Pomôžu aj podsteiľky či konzervy. Do útulku vás síce nepustia, no veci pre psíkov viete nechať pred vstupom do areálov na vyhradených miestach.

Komentáre