Koronavírus drasticky zasiahol aj cestovný ruch

Pandémia koronavírusu drasticky zasiahla aj cestovný ruch. Hotely, reštaurácie či letiská sú zatvorené a nikto nevie, kedy sa to zmení.

„Teraz odporúčam klientom vyčkať na situáciu, podľa toho ako sa vyvinie. Je to mimoriadna situácia, na ktorú nikto z nás nebol pripravený a cestovné kancelárie v súčasnosti nevedia, či zájazdy budú organizované alebo budú musieť byť zrušené,“ povedala Valéria Berezňaninová, manažérka CK.

„Aktuálne naozaj nikto nevie povedať, kedy sa otvoria hranice, kedy sa aspoň v obmedzenej miere a za prísnych bezpečnostných opatrení začne cestovať tak, ako pred nástupom koronavírusu do Európy, prípadne do sveta,“ uvádza Jozef Rybár, manažér CK.

„Klienti môžu využiť zmenu termínu, hlavne tí, ktorí mali odletieť napríklad v máji alebo júni. Ak nechcú využiť túto zmenu termínu, tak ideálnym riešením je pre každého klienta sú pripravované vouchre,“ vysvetlila Berezňaninová.

Vouchre budú môcť klienti využiť až do konca budúceho roka. Aj predajcovia leteniek zaznamenali výrazný pokles záujmu o cestovanie a to už na začiatku marca.

„Aktuálne teda hovoríme o jednotkách až desiatkach predaných leteniek na slovenskom trhu denne, za normálnych okolností by sme sa ale bavili o tisíckach leteniek. Čo sa týka najobľúbenejších destináciách Slovákov, momentálne sú to Viedeň, Praha, prípadne Budapešť,“ uviedol Jozef Rybár.

Znamená to, Slováci lietajú len kvôli tomu, aby sa dostali domov – chcú teda priletieť na najbližšie otvorené letiská. Letecké spoločnosti zažívajú najväčšiu krízu v modernej histórii a dnes zatiaľ nikto nevie povedať ani to, čo sa bude diať po kríze s cenou leteniek.

„V hre sú v podstate dva scenáre – ten prvý hovorí o tom, že letecké spoločnosti sa budú snažiť obrovský výpadok spojení nahradiť čo najrýchlejšie. Budú teda letenky predávať v akciových cenách tak, ako pred nástupom koronakrízy,“ pokračuje Jozef Rybár. Druhý scenár hovorí o kritickom nástupe leteckých liniek a o výraznom vzostupe cien leteniek. To, ktorý scenár sa naplní ukáže až čas.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku