Počet cestujúcich v autobusoch a električkách klesol

Viditeľný pokles cestujúcich zaznamenali prakticky všetci dopravcovia, ktorí prevádzkujú hromadnú dopravu v Košiciach a na východe. V súčasnosti nie je ničím výnimočným vidieť takmer prázdne električky či autobusy.

„Momentálne autobusy vypravujeme v počte dopoludnia 97 a 110 popoludní. Za bežnej prevádzky je to 157 autobusov ráno a 164 vozidiel poobede. Električiek aktuálne denne vypravíme 71 električiek, za bežnej prevádzky je to až 100 vozidiel,“ uviedla hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Vladimíra Petrušová.

MHD však premáva s istými obmedzeniami – vo vozidlách musíte mať rúško či inú ochranu tváre. To platí aj pre vodičov.

„V rámci hygienických opatrení z nariadenia vlády vyplýva, že vodiči majú povinnosť nosiť rúška. Vodiči by si mali kabíny v priebehu dňa pravidelne a dostatočne vetrať otvorením okna, aby sa vzduch v kabíne vymieňal. Pravidelne sa komplexne dezinfikuje celé vozidlo, vrátane kabíny vodiča a elektroniky,“ dodala Petrušová z DPMK. K poklesu cestujúcich v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu došlo aj v prímestských autobusoch.

„Súvisí to s tým, že žiaci nedochádzajú do škôl a tak isto ani mnohí zamestnanci nedochádzajú do práce. Z toho dôvodu KSK spolu s PSK a so spoločnosťou IDS Východ pristúpili k zavedeniu tzv. mimoriadneho cestovného poriadku,“ povedala Anna Terezková, hovorkyňa Košického samosprávneho kraja.

Znamená to, že v Košickom kraji od prvého apríla nepremáva 853 spojov, teda 123 autobusov.

Vzhľadom na situáciu odporúčajú kompetentní uprednostniť osobnú automobilovú pre tou hromadnou. Ak už električky alebo autobusy využiť musíte, odporúča sa vám často si umývať ruky a chrániť si tvár a nos rúškom alebo inou ochrannou pomôckou.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku