Ako zvláda prerušenie výučby ZŠ Hroncova 23 v Košiciach ?

Prázdne chodby, učebne a lavice, takto to dnes vyzeralo na základnej škole hroncova 23 v Kšiciach . Aj dnes ostalo 480 žiakov a 65 zamestnancov školy doma.

Prerušenie prezenčnej výučby na školách však neznamená, že maju deti prázdniny. Škola má podľa usmernenia ministerky školstva zabezpečiť samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami. Základná škola na hroncovej ulici nato využíva systém edupage, ktorý doteraz využívala na elektronicku pedagogickú dokumentaciu a dochádzku žiakov.

I keď je internet v domácnosti dnes už bežnou záležitostou. Zo 480tich žiakov školy dvaja takuto možnosť nemaju, preto im triedne učiteľky zadavaju ulohy a cvičenia telefonicky.

Ako spomína riaditeľ školy dôležitá je v týchto dnoch hlavne spätná väzba, od rodičov ale aj žiakov, system elektronickej výučby ktorí majú dnes sa môže postupne po rôznych pripomienkach zlepsit.
O tom, že žiaci pracuju ako včeličky i doma svedčia aj domáce fotografie a videá, ktoré riaditelovi školz denne prichadzaju.

Prerušenie vyučby može ovplivnit na mnohých školách i blížiaci sa zápis prvákov. Na zs hroncovej by mal prebiehať v dnoch 3 až 4. Apríla. Aj kvoli mimoriadnej situácii spustila škola online zápis stránke školy, kde rodicia vedia svojich buducich prvakov yapisat už dnes.

Komentáre