Mesto Košice funguje kvôli koronavírusu v núdzovom režime

„Pristúpili sme k mimoriadnym opatreniam, pričom uzatvárame, respektíve výrazne obmedzíme prevádzky všetkých inštitúcií v Košiciach, ktoré pod mesto spadajú,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček. Primátor vyzval všetkých riaditeľov škôl, aby na piatok a pondelok udelili zamestnancom a žiakom škôl riaditeľské voľno. „Od pondelka budú školy zatvorené, to znamená, že toto riaditeľské voľno by malo byť platné len na piatok,“ vysvetlil primátor.

Obmedzenia sa dotknú aj mestskej hromadnej dopravy. V rámci prevencie bude vo vozidlách vypnutá klimatizácia, ešte viac bude posilnená dezinfekcia a do ulíc vyjde menej vozidiel. „Od soboty, 14. marca prechádza dopravný podnik na víkendový režim. V praxi to bude znamenať, že počas pracovných dní bude mestská hromadná doprava premávať podľa cestovného poriadku, ktoré platia počas voľných dní,“ vysvetlil Polaček.

V metropole východu sú až do odvolania zakázané všetky spoločenské, športové či kultúrne podujatia v pôsobnosti mesta. Úplne uzavretá je aj Knižnica pre mládež mesta Košice a Košické kultúrne centrá. Obmedzené budú aj služby pohrebísk.

„Na Verejnom cintoríne a v krematóriu občania vybavia len nevyhnutné úkony týkajúce sa pochovávania a vybavovania pohrebov. Platí, že do vybavovacej miestnosti bude môcť vstúpiť len jedna osoba, a to tá, ktorá vybavuje pohreb,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Stredisko sociálnej pomoci na Garbiarskej pozastavuje výdaj obedov pre seniorov z mestských častí, tzv. externistov. Dôležité informácie bude poskytovať mesto aj prostredníctvom špeciálnych kontaktov. „Na všetky otázky občanov od piatka zodpovedia pracovníci novozriadeného callcentra MMK na telefónnom čísle 6419 100, respektíve na pomoc@kosice.sk,“ uviedol primátor.

Všetky dôležité informácie v súvislosti s aktuálnou situáciou vám aj naďalej budeme prinášať aj my v našom vysielaní a na sociálnych sieťach.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku