Na Jazere začali s výstavbou združeného cyklochodníka

Na sídlisku Nad jazerom začali s výstavbou združeného chodníka pre peších a cyklistov v úseku od Ladožskej po Golianovu ulicu. Vznikne tak delená komunikácia s jedným obojsmerným peším pruhom a dvojpruhovou obojsmernou komunikáciou pre cyklistov.

„Chodník už bol vytýčený. V priebehu tohto týždňa sa bude osadzovať dočasné dopravné značenie s obchádzkami pre peších a začne sa aj so stavebnými úpravami,“ uviedol horovca města Košice Vladimír Fabian.

„Chodník Nad jazerom sme vybrali aj z toho dôvodu, že by mal byť súčasťou plánovanej cyklomagistrály Eurovelo 11, ktorá by v budúcnosti mala spájať Nórsko s Aténami, teda s Gréckom,“ vysvetlila cyklokoordinátorka mesta Košice Veronika Urbanovičová.

Ide o prvú investíciu mesta pre cyklistov v tomto roku a investuje sa vyše 85 tisíc eur. Ak všetko dobre pôjde, chodník by mohli cyklisti a chodci začať využívať už v apríli. Tento rok by mali pribudnúť aj ďalšie úseky.

„V rozpočte mesta Košice je v tomto roku vyčlenených na stavebné úpravy, resp. tvorbu projektových dokumentácií na nové cyklochodníky 1 milión eur,“ upresnil Fabian.

„Onedlho by sa mala zahájiť stavba cyklistickej cestičky pri Čermeli, ktorá bude spájať mesto s tzv. cvičnou skalou,“ objasnila Urbanovičová. „Mesto sa uchádza aj o financie z eurofondov na vybudovanie doplnkovej infraštruktúry ako sú napr. cykloprístrešky,“ skonštatoval za mesto Vladimír Fabian.

Podľa Cyklokoalície Košice je infraštruktúra pre cyklistov relatívne dobrá v centre mesta, no cyklochodníky chýbajú najmä na sídliskách. „Chýba infraštruktúra, respektíve cestičky pre cyklistov najmä na sídliskách Ťahanovce a Dargovských hrdinov, respektíve ich prepojenia do centra,“ povedal Juraj Senič z Cyklokoalície Košice.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku